יום שישי, 19 באוקטובר 2012

אוקטובר - עד שהכל יסתדר

הקדמת הבחירות שעליה הכריז ביבי נתניהו טרפה את הקלפים לכל מי שהתחיל בתקופה האחרונה בפעילות פוליטית לקראת מועד הבחירות שנקבע בתום הבחירות הקודמות לעוד כשלושת רבעי שנה.

בכל מערכת בחירות אנו עדים לאנשים מקוריים אשר מקימים מפלגות קטנות. אנשים אלה הם בעלי רמה אישית גבוהה ומוסיפים לכל מערכת בחירות איכות מיוחדת, שמבליטה את חשיבותו וכוחו של המשטר הדמוקרטי על פני משטרים אחרים.

לאנשים איכותיים אלה יש סדר יום עמוס ממילא ולכן גם אם הם מעורבים בפעילות פוליטית במהלך השנים, הם ממקדים את עצמם לקראת כל מערכת בחירות חדשה על פי מועד סיום תקופת השלטון הנוכחית, על פי התאריך המדויק שהוכרז בתום מערכת הבחירות הקודמת.

כאשר ראש ממשלה מכריז לפתע על הקדמת בחירות לעוד שלושה חודשים, במקום שהן תתקיימנה בעוד תשעה חודשים כמו שנקבע בתום מערכת הבחירות הקודמת, הוא שומט בכך את הקרקע מתחת לרגליהם של כל מי שהתכוננו בצורה מסודרת לפעילות פוליטית כנגדו במערכת הבחירות הבאה.

זה תרגיל פוליטי מכוער שמונע הזרמת דם חדש למערכת הפוליטית. להיפך, הוא מעלה מחדש לעמדת כוח ממעמקי הביצה הפוליטית את הדמויות ששקעו בה. כל מי שהיו בתוך המערכת הפוליטית ובחשו בה כל השנים מסוגלים להתארגן לבחירות במהירות רבה, לשלוף ממעמקי המגירה את 'תיק המבצעים לבחירות', ולנהל מערכת בחירות משומנת היטב.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה